Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... credit / calcul al dobanzii in mod eronat !? rog ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

credit / calcul al dobanzii in mod eronat !? rog ajutor si sfat

am postat acum o luna o problema referitoare la un litigiu cu [BANCA]. Chestiunea era legata de modul de calcul al dobanzii si de faptul ca banca nu respecta prevederile contractuale.
Am primit de curand de la ANPC. C-ta raspuns la sesizarea depusa, referitoare la faptul ca banca nu respecta prevederile contractuale la calculul dobanzii, in care mi se comunica faptul ca banca a fost sanctionata si i s-a dispus recalcularea dobanzii conform prevederilor legale. Azi 28.12.2010 am fost sunat de catre banca si mi s-a comunicat ca nu vor da curs somatiei scrise a ANPC privitoare la recalcularea dobanzii #-o.
As vrea sa intreb ce pot sa fac in continuare pentru a solutiona problema. Pot sa actionez in instanta banca? Care vor fi consecintele?
Daca ma poate ajuta cineva va rog sa ma contactati aici sau la tel 0723-534-875. Pot pune la dispozitie toate documentele necesare pentru studiul de caz.( contract, sesizari catre banca si raspunsuri etc.)
ContSters20980, utilizator