Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50/2010 SI ACUM CUM!!!!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50/2010 SI ACUM CUM!!!!

Asa deci am fost si eula BCR, in septembrie. Am depus laei o foaie cu nr. de inregistratura ca nu sunt de acord cu ce fac ei si ce vor.

Vroiam sa ii daau in judecata, am amanat pt ca am auzit ca FMI s-abagat si calegea se va modifica.

Bun, acuma au si modificat-o "NU SE APLICA LA CREDITELE IN DERULARE"!!!
Si cu noi acum cum ramane??

TAPA!! (ma gandesc)
Draga, nu mai vorbim de OUG 50/2010 ci de Legea 456/2010. Aceiasi intrebare "mi-o" (dar nu reusesc =D> ) si eu cu toate ca i-am dat in judecata! Adica ne lasa pe toti cu ochii in soare? Pana la urma de ce au mai emis OUG 50? Sa preseze bancile prin fraieri (adica noi) sa cumpere emisiuni statale intrucat nu le cumpara nimeni? Sa inteleg ca am fost un mic pitbul FRAIER in mana lui Basescu-Boc?
Daca ganditi obiectiv, juridic vorbind, va veti da seama ca este un contract incheiat intre 2 parti, agreat de ambele. In acest contract nu prea poate intra nimeni cu bocancii.
Pe de alta parte stim cu totii ce se intampla in realitate cu contractele astea impuse .....asta e alta problema...
godot a scris:

Daca ganditi obiectiv, juridic vorbind, va veti da seama ca este un contract incheiat intre 2 parti, agreat de ambele. In acest contract nu prea poate intra nimeni cu bocancii.
Pe de alta parte stim cu totii ce se intampla in realitate cu contractele astea impuse .....asta e alta problema...

Imi place cum trambitati cuvantul JURIDIC. Juridic inseamna ca cei care au depus Chemarea in judecata inaintea de promulgarea presedintelui a Legii 456/2010 (OUG 50/2010) se va judeca dupa OUG 50 asumata de Guvern! Interlopii sunt blamati si arestati, de ce nu ar fi si bancile? Se cam trage de par cu LEGEA cand BANCILE nu o respecta. Sa ne amintim in treacat ca BANCILE DIN ROMANIA AU SFIDAT LEGEA 6 LUNI. Asta cum o interpretati juridic?