Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASIGURARE LOCUINTA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASIGURARE LOCUINTA

Am achizitionat un apartament prin programul prima casa si am incheiat o asigurare facultativa pentru locuinta care este si pentru inundatii, cutremure si alunecari de teren de la Uniqa. Beneficiarul asigurarii este statul roman. Sunt obligat sa mai inchei si asigurarea obligatorie?
Poate e bine sa citesti asta pana raspunde un specialist.:luck:
Daca detineti o polita facultativa care cuprinde si riscurile PAD nu mai este obligatorie si polita respectiva.