avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Marele concurs de urari originale.
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Marele concurs de urari originale.

153 de SMS-uri primite ... brava mai, Adalbert, se pare ca esti destul de popular! Cate sunt necunoscute de atotstiutorul google? Hmmm ... vreo doua-trei ... V-ati prins?

Regulamentul concursului
1. Nu se admit decat urarile care nu pot fi gasite cu google decat pe acest topic :weg: O SINGURA DATA.
2. Urarile trebuie sa aiba o lungime de maxim 500 de caractere incluzand spatiile si semnele de punctuatie;
3. Sunt admise pastisele, parodiile, proverbele inversate si orice combinatii daca contin macar un element de originalitate;
4. Toate postarile vor respecta, desigur, regulamantul general al forumului;
5. Moderatorii sunt rugati sa stearga imediat orice urare "ginita" cu google si sa acorde doua urechi de magar celui/celei care a dat copy-paste cand/cum si unde nu trebuia.
6. Concursul se incheie prin acordarea Marelui Premiu "Marea Surpriza". Fiind vorba despre o surpriza nu va pot spune nici in ce consta premiul, nici care sunt criteriile de acordare si nici cand va fi decernat.

Incep eu cu un copy-paste :O ... autoreplicarea e admisa

Forumisti iluzorii, id-uri efemere,
Din lumea mea (de dincolo de sfere)
Eu tututor va zic (ca n-am dusmani)
Sa aveti Ubik "La multi ani!"


Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2011
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
Cel mai recent răspuns: shishiza , utilizator 14:21, 31 Decembrie 2011
Porumbita-i suparata.
De ubik admonestata,
Fa-i tu dragul meu amic
O urare de alint.

" La multi ani cu sanatate,
merci ca le stii pe toate."
Asa invatam si noi,
Cit fac unu si cu doi...:)
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2011
silvia p, utilizator
Nu-i bai nu-i cu suparare
Daca-i faci tu o urare,
Noi cu totii fin te stim
Dar " timid " ...si guraliv,
Din istoriile tale,
Fai PALOMEI,o urare...:vishenka:

" LA MULTI ANI!
si la mai mare,
pentru toti fac o urare
Bine noua sa ne fie,
Cu asa o sindrofie.


:">Sper sa nu fiu...urmatoarea...:D
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2011
ContSters179589, utilizator
Sunteti cel ce mi-ai indeplinit ultima arzatoare dorinta din 2010. Va rog sa mi-o indepliniti si pe prima din 2011...La multi ani!


La ce va ganditi?!:D

explicatie:

....ultima dorinta - cea din 2010 - a fost aceea ca am fost invitata dumnealor, prima dorinta - din 2011 - este aceea ca am avut nevoie (de la ei) de un numar de telefon (...) pentru cineva din DE (...)


Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Ianuarie 2011
ContSters167247, utilizator
Azi, conexiunea “mea” la Internet e dusa cu Sorcova (as pleca si eu, dar nu sunt “baiat” – cum cere traditia): e posibil sa apar… on-off-on-off…

Din ce imi amintesc (de anul trecut) urari se transmit cu diferite ocazii… Daca nu e corect ce scriu o voi ruga pe Gabriela sa-mi acorde urechile lungi. Acestea fiind scrise…

De ziua lui…
Te iubesc, zevzecul meu,
Ca mi te-a dat Dumnezeu.
Dar nu crede, dragule,
Ca hotar esti lumii mele.

De ziua ta, iubitul meu,
La tine voi gandi mereu.
Dar ziua ta e numai una…
Cine naiba este bruna?


De ziua ei…
Iubita mea, cu ochi caprui,
Atragi dragostea oricui!
Si pe mine m-ai atras,
Dar in piept tu nu m-ai tras.

Iti urez, de ziua ta,
Sa fii vesela ca viata,
Sa ma faci tare ca piatra
Dar sa nu stiu unde-i piata!
Urari de Anul Nou

A băut pe săturate

Că s-a simţit “cineva”,

Le-a spus: “multă sănătate,

ªi mai mergeţi... undeva!”

Alte discuții în legătură

Plugusor avocatnet ContSters47264 ContSters47264 Plugusor avocatnet. Aho, aho, dragi forumisti E timpul sa nu mai fiti tristi Ca in curand , vine surpriza : Se va termina si criza ! Ramaneti la ... (vezi toată discuția)
La multi ani 2013! sarbatori fericite! happy new year! laur2013 laur2013 Frumusetea Sarbatorilor de Iarna sa va gaseasca in case alaturi de cei dragi.Acesta sarbatoare sa va aduca multa sanatate,fericire si implinirea tuturor ... (vezi toată discuția)
Sarbatori fericite!!! Mariana Trufin Mariana Trufin Sa va fie casa, casa Cu bucate noi pe masa Mos Craciun cu sacul plin, Drumu\'n viata cat mai lin, Bogatie cata vreti, Sanatate pentru toti, Iar la ... (vezi toată discuția)