Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie limita varsta / anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie limita varsta / anticipata

Buna ziua, as dori sa stiu daca raman in viroare prevederile privind grupele de munca, pentru cei cu vechime de peste 20 ani, si cum se vor scadea acestea din pensie.Si, daca imi puteti da nr. actului normativ pentru a vedea care sunt meseriile pentru care se aplica aceste grupe. Societatea la care lucrez se ocupa de constructii.

Va multumesc
Legea nr. 226/2006 a fost abrogata prin Legea nr. 263/2010, pe care o puteti citi accesand link-ul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/for...

Reveniti cu o intrebare punctuala, daca doriti, tot in acest topic.