Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Atributii; posibilitati de angajare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Atributii; posibilitati de angajare

spuneti-mi, vă rog, cum trebuie sa procedez pentru a da atributii, lucrări unei persoane incadrate contabil la asociatia de dezvoltare intercomunitara infiintata conform prevederilor legii 215/2001, care mai lucreaza, ajuta la consiliul judet la luceări in contabilitate? s-au pensionat 2 functzionari publici si nu putem face recrutari, dar volumul lucrărilor este ft mare.daca există vreo posibilitate, sfatuiţi-ma cum trebuie sa procedez. VA ROG!
apropo, s-a schimbat ceva, s-a dat drumul la angajari in 2011?
multumesc
Sa indeplineasca un singur functionar public atributiile pe care ar trebui sa le indeplineasca trei functionari publici? La intrebarea asta numai Boc poate avea un raspuns, cum ar spune mihaicalinescu2005. E realitatea, si e tragica.

In privinta angajarilor, a aparut OUG nr. 209/2010, care este aceeasi Marie dar cu alta palarie. O puteti citi accesand lik-ul de mai jos.
www.avocatnet.ro/content/for...
Cum stabilesc salariul contabilului de la Asociaţia de dezvoltare intercomunitară?
este pe vreo grila, in vreo lege prevazut cum se procedeaza pentru aceste asociaţii?
Cum sa procedez, exista vreo posibilitate pentru ca o persoana incadrata la ADI sa indeplineasca atributii şi sa semneze pentru lucrările executate la Consiliul Judeţean? o pot detaşa?
va rog sa ma ajutaţi!!!:((