Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare euro5 cu probleme
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare euro5 cu probleme

Nu reusesc sa inmatriculez masina nou_nouta E5, mi_sa respins dosarul de 2ori din cauza taxei de poluare,politia ma trimite la finante pt calcularea taxei de poluare , cei de la finante nu o pot calcula pt ca este inca valabila legea veche cu taxa 0 pt E5 (mentionez ca masina a fost cumparata anul trecut )chiar daca vreau sa le platesc taxa cei de la anaf nu au cum sa_mi calculeze pt ca legea nu prevede pana la 31-01-2011 si nici o hartie care atesta ca taxa este 0 nu au cum sa_mi elibereze, daca ma poate ajuta cineva multumesc

Chiar nu ma poate ajuta nimeni #-o referitor la problema care am pus_o
scv, utilizator