Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil din somaj

buna seara.am o intrebare,daca ma puteti ajuta.momentan sunt in somaj si termin somajul pe data de 30.03.2011.care este ultima data pana la care pot depune conceduil prenatal pentru a beneficia de indemnizatie?
alta posibilitate nu stiu daca am.multumesc
din luna a treia a patra luna de sarcina se poate lua CONCEDIU DE RISC MATERNAL si se poate merge toata sarciana cu el !! ideea e sa nu meregi o luna risca maternal alta nu stiu ce !! multa bafta cu birocratia si nastere usoara!!