Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general credit prima casa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

credit prima casa

Buna ziua.Stiti daca se poate lua vreun credit pentru locuinta de la vreo banca, in urmatoarele conditii: varsta de 24 ani, angajat cu carte de munca de 3 luni, contract nedeterminat, fara vechime, salariu 1200 ron net.necasatorit. Va multumesc.
va trebui sa intrebati la banci..
In general, conditiile de acordare a unui credit sunt, in mare, cam aceleasi la toate institutiile bancare. Totusi, fiecare mai are cate o "promotie", ceva cu care sa atraga clientii spre un anumit produs bancar, asa ca nu va ramane decat sa "sondati terenul" dvs., mergand din banca in banca si intreband.
In functie de varsta, venituri, etc..., probabil, vi se va oferi o anumita suma cu titlu de credit. Mai ramane de vazut daca aveti ce sa cumparati cu acei bani... :(
Succes!:ok:
Credit prin "prima casa" in nici un caz trebuie sa fiti casatorit.;)