Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot sa vand oua!?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot sa vand oua!?

Buna ziua.Am acasa 100 de gaini si vand oua facand evaziune la greu, nu ca nu-mi place asa dar, vreau sa stiu, exista o posibilitate de a vinde oua legal?Ce se poate face?Ceva certificat de producator, sau cum?
Multutmesc anticipat.
Perfect legal ar fi PFA si certificat de producator, cu obtinerea autorizatiilor de la Primaria de domiciliu si DSV, DSP etc.
Si cu plata de contributii catre sanatate, somaj, pensie + impozit.
Plus contabilitatea aferenta...