avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportari de sanatate SIUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportari de sanatate SIUI

Buna seara.
Va rog sa-mi spuneti daca folositi aplicatia dbf - 2 -email pentru trimiterea
raportarilor de sanatate (SIUI). Prin intermediul acestei aplicatii se trimi raportarea concediilor medicale si raportarea contributiei FNUASS, adica fisierele a1_xxxxx.dbf, a2_xxxxxx.dbf, respectiv 1a, 1b, 1 c. Vreau sa stiu ce parere aveti, ce procedura folositi online, offline, cat de repede primiti confirmarile, etc.
Multumesc frumos.

Alte discuții în legătură

Declaratie fnuass flori9 flori9 Va rog sa-mi spuneti care este circuitul declaratiei de sanatate. Cum se procedeaza cu noile reglementari? (vezi toată discuția)
Declaratii sanatate Vioreld Vioreld buna ziua. in programul raportare fnuass de la sanatate, un salariat care lucreaza part-time se mai trece cu ACC sau nu? cine a facut rectificative online, ... (vezi toată discuția)
Declaratii cass onis08021 onis08021 am o nelamurire daca am un angajat care are domiciliul in alt judet declaratiilie le depun pt el la cass din judetul unde are domiciliul? iar declaratia 102 ... (vezi toată discuția)