avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale reducere indemnizatie director cu 25%
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

reducere indemnizatie director cu 25%

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti daca in cazul unui contract de mandat al unui director intr-o societate comerciala cu actionar majoritar un consiliu local, in care indemnizatia directorului a fost stabilita in 2008 in urma oug 79/2008 la nivelul indemnizatiei viceprimarului, se aplica reducerea de 25% de la 1 iulie? Ca din ce am citit eu, legea 118/2010 se aplica celor vizati de legea 330/2009 si personalul societatii in speta nu intra in prevederile legii 330. Care ar fi argumentele pentru pastrarea indemnizatiei si .... eventual cele pentru reducere?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Salariu director regie autonoma de interes local machis machis Prin OUG 79/2008 art.3 indice 1 s-a stabilit salariul directorului regiei autonome la nivelul salariului unui viceprimar. Salariul viceprimarului a fost ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie director regie autonoma sandina29 sandina29 Prin OUG 3 din 2011 se prevede ca : Art. 1. - Prevederile art. 31 alin. (1) din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 79/2008 privind masuri ... (vezi toată discuția)
conducerea unei sa se face de catre un administrator sau de catre un director? malacka malacka Lucrez la o societate pe actiuni, care are ca actionar unic Con siliul Local. Potrivit Legii 31/1990 privind societatile comerciale, conducerea unei SA ... (vezi toată discuția)