Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme cu revendicatorul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme cu revendicatorul

am cumparat un imobil pe legea 112, revendicatorul l-a revendicat dar actiunea i-a fost respinsa irevocabil in schimb a castigat terenul de sub casa si curtea.
acum imi cere o chirie pe terenul de sub casa, imensa si daca i-am zis sa-l cumpar mi-a cerut un pret exorbitant.
ce pot face eu ca sa achizitionez terenul de sub casa, dar la un pret real, nu cel exorbitant cerut de revendicator????
Sa ii vindeti casa la un pret exorbitant.