avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme cu revendicatorul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme cu revendicatorul

am cumparat un imobil pe legea 112, revendicatorul l-a revendicat dar actiunea i-a fost respinsa irevocabil in schimb a castigat terenul de sub casa si curtea.
acum imi cere o chirie pe terenul de sub casa, imensa si daca i-am zis sa-l cumpar mi-a cerut un pret exorbitant.
ce pot face eu ca sa achizitionez terenul de sub casa, dar la un pret real, nu cel exorbitant cerut de revendicator????
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 13:50, 30 Ianuarie 2011
Sa ii vindeti casa la un pret exorbitant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune in evacuare sau in revendicare? mariosms mariosms Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea: Am dat avans la un imobil insa ulterior vanzatorul nu a mai dorit sa perfecteze actele. Am castigat in tribunal ... (vezi toată discuția)
Cumparare imobil legea 112 cristeo cristeo Buna ziua. As dori sa ma ajutati in urmatoarea situatie. Dorim sa cumparam un apartament. Stim despre el ca a fost achizitionat de proprietar in primii ani ... (vezi toată discuția)
Actiune in revendicare angella angella Buna ziua! Am nevoie de sfatul dvs. Intr-o cauza un imobil a fost vandut in anul 2000(imobilul a fost inchiriat,iar in temeiul Legii 133/1999a fost vandut), ... (vezi toată discuția)