avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... parola de yahoo furata
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

parola de yahoo furata

mi-a fost furata parola de yahoo de o persoana de pe un forum, banuiesc.
cum pot afla cine mi-a furat-o si ce pot face ?
violarea secretului corespondentei...foarte greu de demonstrat aproape imposibil
criminal_lawyer a scris:

violarea secretului corespondentei...foarte greu de demonstrat aproape imposibil

nimic nu este imposibil, mai ales cand am o lista de suspecti.
problema este ca sunt implicate persoane de pe un forum care este foarte clar ca sunt hackeri,persoane pe care nu le cunosc.
criminal_lawyer a scris:

violarea secretului corespondentei...foarte greu de demonstrat aproape imposibil

daca imi dati raspunsuri de acest gen fie sunteti un avocat fara experienta, fie nu sunteti avocat, fie nu va pricepeti deloc.

Alte discuții în legătură

Conturi sparte de hackeri alinarms alinarms mi s-au spart toate conturile yahoo de catre hackeri, un singur cont am reusit sa il recuperez. cineva are acces permanent la PCul meu. ieri mi-a instalat ... (vezi toată discuția)
Accesarea fara drept a corespondentei electronice ContSters227071 ContSters227071 Buna seara.Am o problema cu care ma confrunt in prezent privind violarea de corespondenta.Va rog daca ma poate ajuta cineva sa-mi raspunda. (vezi toată discuția)
Parola e-mail alecsx_ro alecsx_ro Buna ziua, Cineva mi-a schimbat parola de la contul de e-mail webmail Yahoo. Cel mai probabil folosindu-se de Password Recovery. Este adevarat ca probabil a ... (vezi toată discuția)