Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj succesoral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj succesoral

am urmatoarea speta: prin decizia Tb Vs s-a dipus iesirea din indiviziune si atribuirea in indiviziune a suprafetei de 10.000 m.p catre MN, Mg, MI mostenitori ai M.C decedata. De asemenea au fost obligati cei 3 mostenitori la plata sultei de 30.000 lei catre reclamanti.
Intrebarea mea este pot face o iesire din indiviune cei 3 intre ei prin tranzactie si sa tranzactioneze intre ei si sultele?
Va multumesc!
Sigur ca da. Mergeti la un notar public si faceti un partaj voluntar.
puteti tranzactiona si sultele