avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Locuiesc doar 5 zile pe luna intr-o garsoniera.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Locuiesc doar 5 zile pe luna intr-o garsoniera.

Locuiesc doar 5-6 zile pe luna intr-o garsoniera. Sunt obligata sa fiu trecuta cu un nr de 1 persoana in lista de cheltuieli lunare a blocului? Administratorul spune ca am dreptul sa trec 0 persoane daca nu depasesc 5 zile.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 16:56, 31 Ianuarie 2011
Cheltuielile care se impart pe numar de persoane si deci de care poate fi scutit sunt:
- electricitate
- salubritate
- gaze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zero persoane la intretinere carmen craiu carmen craiu Pot fi trecute 0(zero) persoane la intretinere? (vezi toată discuția)
Cate persoane se trec la intretinere daca nu locuieste nimeni in apartament angeluci72 angeluci72 salut si felicitari celor ce au deschis aceasta pagina web. am si eu o nelamurire; acum 7 ani am cumparat un apartament in tara(muncesc cu sotia in spania) si ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de intretinere la bloc marius_an marius_an In urma cu mai multi ani am cumparat un apartament pe care nu l-am locuit niciodata.Sunt obligat sa platesc cheltuielile aferente platii salariului pentru ... (vezi toată discuția)