Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM in Revisal

Buna ziua,

Cum modific/introduc suspendarea CIM pentru efectuarea concediului de crestere a copilului in Revisal?

La modificare contract nu ne da nici o optiune,doar "incetare",'reactivare"..etc..dar nu si suspendarea:(

Multumesc!
Buna ziua. Suspendarile nu se opereaza in REVISAL.

Multumesc!:">
operati cu incetare si unde scrieti nr. deciziei si data scrieti pentru ce este incetat contractul art din CM.La reactivare o sa procedati la fel

HOTÃRÂRE nr. 161 din 3 februarie 2006 privind întocmirea şi completarea registrului general de evidenta a salariaţilor
Prevede

(2) Registrul se completează în ordinea angajării şi cuprinde următoarele elemente:
a) elementele de identificare a tuturor salariaţilor: numele, prenumele, codul numeric personal (CNP);
b) data angajării;
c) funcţia/ocupaţia conform specificatiei Clasificarii Ocupatiilor din România (COR) sau altor acte normative;
d) tipul contractului individual de munca;
e) data şi temeiul încetării contractului individual de munca.
Iata aici un link cu Ghidul de completare a Revisal.

[ link extern ]

Nu as opta pentru incetarea contractului si apoi reactivarea lui, pentru ca incetarea CIM si suspendarea sunt doua concepte diferite.

Succes!