Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... trimiterea unuei cerere catre primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

trimiterea unuei cerere catre primarie

Buna ziua!
Doresc sa trimit o cerere catre primarie pentru a respecta o hotarare judecatoreasca in legatura cu punere in posesie a unui teritoriu,dar nu stiu cum sa formulez o astfel de cerere de aceea am apelat la dumneavoastra.:((:stunned:
:) nu ştiu dacă are sens să vă crăpaţi capul găsind ce ştiu eu ce termeni. Cred că e suficient să solicitaţi ducerea la îndeplinire a acelei hotărâri judecătoreşti, în cazul în care e definitivă şi irevocabilă. Eventual ataşaţi o copie, deşi ar trebui să existe una şi în Primărie. O depuneţi la registratură şi primiţi un nr. de înregistrare. Ar trebui să primiţi un răspuns la solicitare în 30 de zile, dacă nu mă înşel.