avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... contract de asistenta juridica
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

contract de asistenta juridica

trebuie s-o reprezint pe cumnata mea la ONRC
evident, nu pot sa-i iau bani
ce trec in contractul de asistenta juridica la onorariu?
Cel mai recent răspuns: ContSters56778 , utilizator 14:06, 29 Aprilie 2008
Cea mai mica suma care-ti trece prin minte. Nu ai limita minima.
da' pot pro bono?
fosta mea maestra imi spunea ca nu pot sa nu trec chiar nimic.........dar am vazut la TV ca se poate "pro bono"
in contractele astea tipizate vad ca scrie ceva de grad de rudenie.........ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o
Ultima modificare: Joi, 24 Aprilie 2008
anca.popescu, utilizator
anca.popescu a scris:

da' pot pro bono?
ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o

La rudenia în linie dreaptă, gradul de rudenie se socoteşte după numărul naşterilor. ... În căsătorie, rudenia de sânge nu există între soţi,
Poti pro bono. Nu trebuie sa-ti fie ruda de nu's ce grad. Poate sa-ti fie mila de ea si sa-i faci pro bono.
anca.popescu a scris:


ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o


acu`poate ca-s rautacios, da`acorzi asistenta juridica si nu stii ce fel de "ruda" e sora sotului???

Alte discuții în legătură

Mentiunea pro bono pe contractul de asistenta zallyna zallyna Este legal (contabiliceste vorbind) ca pe un contract de asistenta juridica un avocat sa treaca la onorariu \\"pro bono\\" ? Este adevarat ca acel client nu ... (vezi toată discuția)
Mostenire - plata onorariu avocatial dupa proces mireladolta mireladolta Buna ziua,va rog frumos sa-mi spuneti daca pot gasii un avocat care sa ma reprezinte intr-un proces privind o mostenire caruia sa-i achit onorariul si restul ... (vezi toată discuția)
Urgent:avocat apara sot-mandat sau imputernicire av.? dandanaua dandanaua Sotul avocatului este reclamant intr-un litigiu (contencios).Poate avocatul sa-si apere sotul? In ce fel? Cu contract de asistenta si reprezentare juridica si ... (vezi toată discuția)