Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... contract de asistenta juridica
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

contract de asistenta juridica

trebuie s-o reprezint pe cumnata mea la ONRC
evident, nu pot sa-i iau bani
ce trec in contractul de asistenta juridica la onorariu?
Cea mai mica suma care-ti trece prin minte. Nu ai limita minima.
da' pot pro bono?
fosta mea maestra imi spunea ca nu pot sa nu trec chiar nimic.........dar am vazut la TV ca se poate "pro bono"
in contractele astea tipizate vad ca scrie ceva de grad de rudenie.........ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o
anca.popescu, utilizator
anca.popescu a scris:

da' pot pro bono?
ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o

La rudenia în linie dreaptă, gradul de rudenie se socoteşte după numărul naşterilor. ... În căsătorie, rudenia de sânge nu există între soţi,
Poti pro bono. Nu trebuie sa-ti fie ruda de nu's ce grad. Poate sa-ti fie mila de ea si sa-i faci pro bono.
anca.popescu a scris:

ideea e pana la ce grad pot sa trec in contract ruda respectiva? sora sotului meu ce grad e?#-o

acu`poate ca-s rautacios, da`acorzi asistenta juridica si nu stii ce fel de "ruda" e sora sotului???