avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce suma de bani se poate pastra in casierie ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce suma de bani se poate pastra in casierie ?

Buna ziua..
Am avut ieri zi de incasari. Stiu ca luni vin facturile de la gaze naturale, ridicarea gunoiului menajer si foarte probabil la curent electric. Femeia de serviciu doreste bani de transport.
Intrebare : pot pastra bani in casa ? In felul acesta nu ma platesc comisioane bancare.
Sunt uluit ca acest aspect nu e discutat nici la activitatea de casierie si nici la cea de contabilitate.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 10:40, 4 Februarie 2011
Nu mai exista un plafon maxim.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Din ce bani cumpar un pres la bloc? Dana Marin Dana Marin Vrem sa cumparam pentru bloc doua presuri, niste borcane de flori, un avizier. Am strans un fond de rulment. NU stiu la ce se foloseste acel fond de ... (vezi toată discuția)
Suma de bani tinuta in casieria asociatiei de proprietari Osanca Osanca Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca este ok ca sumele de bani incasate de la proprietari sa fie pastrate la casier acasa, pana se achita facturile si ce ... (vezi toată discuția)
Sold casa BEN46 BEN46 Avem un fond de rulment scriptic fiindca in perioada de iarna ajunge la limita fondului de rulment constituit sau chiar a fost depasit ... (vezi toată discuția)