Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce suma de bani se poate pastra in casierie ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce suma de bani se poate pastra in casierie ?

Buna ziua..
Am avut ieri zi de incasari. Stiu ca luni vin facturile de la gaze naturale, ridicarea gunoiului menajer si foarte probabil la curent electric. Femeia de serviciu doreste bani de transport.
Intrebare : pot pastra bani in casa ? In felul acesta nu ma platesc comisioane bancare.
Sunt uluit ca acest aspect nu e discutat nici la activitatea de casierie si nici la cea de contabilitate.
Multumesc.
Nu mai exista un plafon maxim.