Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... termen plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

termen plangere contraventionala

buna ziua. Am trimis prin posta plangerea contraventionala, eu fiind in alt judet, cu confirmare de primire. Va aparea la dosarul cauzei si plicul in care am trimis plangerea care va avea data la care am depus-o la posta pentru expediere? Sau cum pot demonstra ca am trimis-o in termen? Multumesc!
da, la dosar se pastreaza si plicul in care a sosit cererea.
Atasarea plicului la plangerea formulata de dvs este obligatorie,plicul facand dovada prin stampila postei ca ati formulat plangerea in termen.
Faceti-va apararile in instanta pentru a avea succes plangerea dvs.
Trimiterea unei plangeri,nesustinuta si de probele dvs in aparare,nu garanteaza admiterea plangerii.