avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... termen plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

termen plangere contraventionala

buna ziua. Am trimis prin posta plangerea contraventionala, eu fiind in alt judet, cu confirmare de primire. Va aparea la dosarul cauzei si plicul in care am trimis plangerea care va avea data la care am depus-o la posta pentru expediere? Sau cum pot demonstra ca am trimis-o in termen? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 01:45, 9 Februarie 2011
da, la dosar se pastreaza si plicul in care a sosit cererea.
Atasarea plicului la plangerea formulata de dvs este obligatorie,plicul facand dovada prin stampila postei ca ati formulat plangerea in termen.
Faceti-va apararile in instanta pentru a avea succes plangerea dvs.
Trimiterea unei plangeri,nesustinuta si de probele dvs in aparare,nu garanteaza admiterea plangerii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns intampinare anemona34 anemona34 un raspuns la intampinare se poate depune electronic? (vezi toată discuția)
Am primit rezolutia de la procuror prin posta cattie cattie Si vreau sa stiu de cand curge termenul pt contestatie,de la data postei sau data inregistrarii rezolutiei la Parchet,pt ca este inregistrata in 2009 in ... (vezi toată discuția)
Tardivitate cerere de chemare in judecata? sake sake Buna ziua/seara, Am formulat o cerere de chemare in judecata, pe conflicte de munca. Am primit prin curier decizia desfacerii contractului de munca, in ... (vezi toată discuția)