Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Declaratie pe propria raspundere - la ce medic de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Declaratie pe propria raspundere - la ce medic de familie sunt inscris

Aceasta declaratie este doar pentru a preciza la ce casa de asigurari de sanatate sunt inscris sau trebuie sa fiu la zi cu platile catre acel CAS? Mentionez ca nu mai lucrez de cateva luni si nici nu am bagat somajul.
Cred ca ati formulat gresit intrebarea .CASS este unul singur ,iar ca sa platiti cass -ul trebuie sa fiti inscris la un medic de familie si dupa aceea sa mergeti sa platiti cass-ul .