Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa- salon de infrumusetare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa- salon de infrumusetare

Buna ziua,

sunt PFA si am un salon de infrumusetare. doresc sa-i dau salonului (reclama si catile de vizita) un nume, altul decat cel scris in autorizatia PFA.
ce trebuie sa fac ca sa pot fi in legalitate?
multumesc
Firma unui comerciant, persoana fizica se compune din numele comerciantului in intregime sau din numele si din initiala prenumelui acestuia. Tot ce mai puteti adauga este felul activitatii dvs. art.31 din Legea nr.26/1990.
Ca atare, nu puteti folosi o alta denumire; doar cea inscrisa in autorizatie cu specificatia activitatii eventual.