Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... INPPA - deschidere 2008/2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

INPPA - deschidere 2008/2009

Daca cineva a fost astazi la sediul INPPA il (o) rog foarte frumos sa posteze impresiile aici.
Pentru cine nu stie, astazi trebuiau sa se prezinte primele doua serii cu noii avocati stagiari admisi la aceste cursuri.
Eu sunt in seria a 3-a - care incepe cursurile pe 9 iunie - si as dori sa stiu ce s-a intamplat astazi.

Multumesc.

Adrian
ContSters46797, utilizator
Astazi au fost cursuri si seminarii OEPA, avind ca tematica principiile exercitarii profesiei de avocat.
Succes
multumesc de informatie, top dan!
Mie mi s-a spus ca au avut la civil nulitatile. Ca se desfasora exact ca si cursurile din facultate, iar a doua zi sunt seminarii.
Persoana care m-a informat a avut cursuri dupa amiaza, de la 14. Cursurile si seminariile se vor desfasura zilnic, cate 6 ore, incepand cu ora 14, de luni pana vineri; prezenta este obligatorie - fara derogari(!).
Mi s-a mai spus ca atat desfasurarea cat si tematica este mult modificata fata de anii trecuti.

Va doresc succes!
multumesc Eva
daca mai auzi ceva, te rog sa postezi.
o zi buna
Institutul Naţional pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor - INPPA
Contact:
Adresa: Calea Văcăreşti nr. 185, sector 4, Bucureşti (Universitatea Nicolae Titulescu, etaj 2 – staţia de metrou Timpuri Noi)
Tel./Fax: 021/330-1296; 330-1297
E-mail: office@inppa.ro