avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... INPPA - deschidere 2008/2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

INPPA - deschidere 2008/2009

Daca cineva a fost astazi la sediul INPPA il (o) rog foarte frumos sa posteze impresiile aici.
Pentru cine nu stie, astazi trebuiau sa se prezinte primele doua serii cu noii avocati stagiari admisi la aceste cursuri.
Eu sunt in seria a 3-a - care incepe cursurile pe 9 iunie - si as dori sa stiu ce s-a intamplat astazi.

Multumesc.

Adrian
Ultima modificare: Luni, 5 Mai 2008
ContSters46797, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters59477 , utilizator 11:03, 21 Iulie 2008
Astazi au fost cursuri si seminarii OEPA, avind ca tematica principiile exercitarii profesiei de avocat.
Succes
multumesc de informatie, top dan!
Mie mi s-a spus ca au avut la civil nulitatile. Ca se desfasora exact ca si cursurile din facultate, iar a doua zi sunt seminarii.
Persoana care m-a informat a avut cursuri dupa amiaza, de la 14. Cursurile si seminariile se vor desfasura zilnic, cate 6 ore, incepand cu ora 14, de luni pana vineri; prezenta este obligatorie - fara derogari(!).
Mi s-a mai spus ca atat desfasurarea cat si tematica este mult modificata fata de anii trecuti.

Va doresc succes!
multumesc Eva
daca mai auzi ceva, te rog sa postezi.
o zi buna
Institutul Naţional pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor - INPPA
Contact:
Adresa: Calea Văcăreşti nr. 185, sector 4, Bucureşti (Universitatea Nicolae Titulescu, etaj 2 – staţia de metrou Timpuri Noi)
Tel./Fax: 021/330-1296; 330-1297
E-mail: office@inppa.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere inppa marachi marachi Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii: in ce consta admiterea la INPPA , taxele de inscriere si dosarul de inscriere. Multumesc! (vezi toată discuția)
Inppa Adelina t Adelina t Au si eu o nelamurire...mare.....................Daca ma inscriu la cursurile INPPA......dar nu iau examenul lor la sfarsit, mai pot da examenul de definitivat ... (vezi toată discuția)
Sugestii de la "experti" pentru cei care vor sustine pentru prima data examenul la inm me-alina me-alina DESCHID ACEST TOPIC CU SCOPUL DE A AFLA DIN EXPERIENTA ALTORA CARE AU MAI SUSTINUT ADMITEREA LA INM [b]REALITATI [/b]INTAMPINATE LA EXAMENUL INM! Este indicat ... (vezi toată discuția)