Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intampinare la intampinare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intampinare la intampinare

In calitate de parat in proces, am formulat intampinare. Alt parat din proces, a depus intampinare, prin care ne inculpeaza pe noi. Pot depunde intampinare la intampinare sau doar note de sedinta?
pana acum nu prea am auzit de "intampinare la intampinare" , dar puteti formula un "raspuns la intampinarea" formulata de parat.
pai depinde, din cate inteleg eu au facut o reconventionala, caz in care. fata de pretențiile expriimate va trebui sa va precizati o pozitie, pozitie care de reugula se formuleaza intr-o intampinare. acum denumirea concreta a documentului nu prea are relevanta insa nu vad de ce sa nu se poata intitula intampinare.