Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat din hipermarket
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat din hipermarket

ieri prietena mea a fost surprinsa sustagand bunuri in valoare de 30 de lei.a fost prinsa de organele de paza,dusa in acea camera ,unde s-a completat o fisa si a fost atasat bonul fiscal al bunurilor sustrase achitate ulterior.unul din agenti a amenintat-o ca ii face dosar penal.care sunt riscurile?ea nu a semnat nimic si nu a dat nici o declaratie dar a recunoscut fapta. multumesc!(fata mai are cu cineva care a fost amenintat ca i se va face dosar pt complicitate)
antonik93, utilizator
antonik93 a scris:

ieri prietena mea a fost surprinsa sustagand bunuri in valoare de 30 de lei.a fost prinsa de organele de paza,dusa in acea camera ,unde s-a completat o fisa si a fost atasat bonul fiscal al bunurilor sustrase achitate ulterior.unul din agenti a amenintat-o ca ii face dosar penal.care sunt riscurile?ea nu a semnat nimic si nu a dat nici o declaratie dar a recunoscut fapta. multumesc!

haios rau agentul de paza:)).....asta se credea nu numai politist dar si managerul hipermarketului :P... doar conducerea hipermarketului decide daca face plangerea la politie... firma de paza nu are absolut niciun cuvant de spus :))
multumesc mult pt raspuns
sper sa ai dreptate.multumesc!
Incercati ,bineinteles din dragoste ,sa o tineti mai strans de mana aceea cu necazul,mai ales cand mergeti in magazine.
buna seara , am comis si eu din pacate un furt calificat dintr un magazin anul trecut in iulie am dat declaratii am fst si la politie cand am fost chemata(prejudiciul a fst recuperat 35 lei),a fst prima si ultima oara n viata mea ....dupa atatea lunisunt 8 luni si nu mi a vnt nimic acasa, tot astept zi de zi in cutia postala poate o veni vreo amenda sau ceva o instiintare, nimic oare ce s o intampla i mi vin prin minte fel si fel de ganduri.....d voastra ce parere aveti, astept de atata vreme!