Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... persoana la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

persoana la intretinere

Fiti amabili,stie careva ,dupa lege ,de la ce varsta se trece o persoana la intretinere,caci banuiesc ca nu de cum se naste?Va multumesc!
mfd290673, utilizator
nu de cand se naste,ci de cand e adus in locuinta. daca e adus dupa 15 ale lunii, de luna urmat
Daca va referiti la un bebelus, din luna urmatoare aducerii acasa de la maternitate.
Bebelusul este o persoana - chiar foarte importanta - iar costurile unei familii la intretinere pentru aceasta micuta persoana in plus nu sunt consistente: electrica, gaze, salubritate, ceea ce inseamna in jur de 12-15 lei maxim, vara chiar mai putin.