Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit

Pentru banii primiti in contul bancar al unei persoana fizice de la persoana juridica din strainatate se plateste impozit?Am primit sume de peste 30 000 euro atat prin banca cat si western union in decursul unui an si vreau sa stiu daca sunt sau vor fi probleme legale/fiscale sau trebuie sa platesc impozit pentru aceste sume.Daca da cum?Multumesc anticipat!
Cu ce titlu s-au platit aceste sume?
Ce reprezinta
"banii primiti in contul bancar al unei persoana fizice de la persoana juridica din strainatate "
Eu ca persoana fizica am primit bani in contul bancar de la o firma/companie din strainatate.
Rhalook02 a scris:

Eu ca persoana fizica am primit bani in contul bancar de la o firma/companie din strainatate.

Eu nu am intrebat daca ai primit ?? am intrebat ce reprezinta suma primita???
in formular am completat "nevoi personale"iar in western-uri "cadou"