avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit

Pentru banii primiti in contul bancar al unei persoana fizice de la persoana juridica din strainatate se plateste impozit?Am primit sume de peste 30 000 euro atat prin banca cat si western union in decursul unui an si vreau sa stiu daca sunt sau vor fi probleme legale/fiscale sau trebuie sa platesc impozit pentru aceste sume.Daca da cum?Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters42967 , utilizator 11:30, 14 Mai 2008
Cu ce titlu s-au platit aceste sume?
Ce reprezinta
"banii primiti in contul bancar al unei persoana fizice de la persoana juridica din strainatate "
Eu ca persoana fizica am primit bani in contul bancar de la o firma/companie din strainatate.
Rhalook02 a scris:

Eu ca persoana fizica am primit bani in contul bancar de la o firma/companie din strainatate.


Eu nu am intrebat daca ai primit ?? am intrebat ce reprezinta suma primita???
in formular am completat "nevoi personale"iar in western-uri "cadou"

Alte discuții în legătură

Pfa norma de venit colaborare firma sua dragos_ dragos_ Buna ziua, Mi-am facut pfa cu norma de venit. Colaborez ocazional cu o firma din sua si canada. Acestia trimit banii prin Western Union. E ok daca le emit ... (vezi toată discuția)
Avocat din oficiu ondalin ondalin pentru un dosar penal, cum procedez sa iau un svocat din oficiu? (vezi toată discuția)
Bani dati imprumut,am chitanta de la western union ionut_sarpe1989 ionut_sarpe1989 Buna ziua pe data de 21.02.2012 am dat imprumut suma de 180 euro la un prieten,mentionez ca am chitanta de la Western Union precum si Copia dupa formularul de ... (vezi toată discuția)