Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru

Cum se autorizeaza un punct de lucru care se vrea a fi un depozit de materiale de constructii si care momentan este doar un teren imprejmuit si racordat la utilitati. Ce documente trebuie depuse la R.C de la sediul societatii? Multumesc anticipat.
definiti expresia ``depozit materiale de constructii``. Comercializati sau oferiti spatiul in vederea depozitarii acestor materiale de catre alte societati?
CAEN Rev 2 prevede distinct urmatoarele activitati:
4673-Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
si
5210-Depozitări

la reg com, depuneti hotararea AGEA sau decizia asociatului unic(Iin functie de situatie), actul de proprietate al spatiului si contractul de inchiriere/comodat, sau doar actul de proprietate in cazul in care terenul este proprietatea societatii.
Roxana Zbarnea a scris:

definiti expresia ``depozit materiale de constructii``. Comercializati sau oferiti spatiul in vederea depozitarii acestor materiale de catre alte societati?
CAEN Rev 2 prevede distinct urmatoarele activitati:
4673-Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
si
5210-Depozitări

la reg com, depuneti hotararea AGEA sau decizia asociatului unic(Iin functie de situatie), actul de proprietate al spatiului si contractul de inchiriere/comodat, sau doar actul de proprietate in cazul in care terenul este proprietatea societatii.

Plus declaratia 2 in care se specifica ce activitati se autorizeaza la sediul secundar.
Cerere, timbre judiciare...
luci, cererea si declaratia model 2 vor fi completate acolo.....omul avea nevoie sa stie cu ce vine de acasa.....
dar iti multumesc pentru completari!;)
Este vorba de un depozit infiintat pentru comert cu ridicata de materiale de constructii. Cat dureaza autorizarea punctului de lucru? Ma intereseaza pentru ca vreau sa stiu daca pot depune actele pentru autorizarea punctul de lucru in paralel cu imprejmuirea si racordarea la utilitati.
in termen de 5 zile de la depunerea actelor. deci se pot depune ca nu dureaza mult