Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Aleea Selgros Baneasa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Aleea Selgros Baneasa

Stie cineva daca aleea care iese de la Selgros Baneasa spre Bucuresti (merge paralel cu So. Bucuresti-Ploiesti) are ceva restrictii? Este depasirea interzisa? Este linie continua?
ibiza a scris:

Stie cineva daca aleea care iese de la Selgros Baneasa spre Bucuresti (merge paralel cu So. Bucuresti-Ploiesti) are ceva restrictii? Este depasirea interzisa? Este linie continua?

scuze dar nu lucram la circulatie sau drumuri.
ghola a scris:

ibiza a scris:

Stie cineva daca aleea care iese de la Selgros Baneasa spre Bucuresti (merge paralel cu So. Bucuresti-Ploiesti) are ceva restrictii? Este depasirea interzisa? Este linie continua?

scuze dar nu lucram la circulatie sau drumuri.

SE PARE CA LUCRATI LA C.A.P. omul a pus o intrebare de bun simt. Nu stie ca in acele tipuri de alei - parcari - intrari/iesiri sunt valabile aceleasi legi ca si pentru ORICE alt drum PUBLIC. De fapt nu stim niciunii daca acolo e regim privat de proprietate, sau e public. Definitia drumului public este data in art.6 pct.14 din OUG195. Asa ca doamna consultant fiscal, mai bine v-ati angaja la Drumuri si Poduri. Daca de la poduri va dau afara, macar ramaneti pe drumuri
ibiza a scris:

Stie cineva daca aleea care iese de la Selgros Baneasa spre Bucuresti (merge paralel cu So. Bucuresti-Ploiesti) are ceva restrictii? Este depasirea interzisa? Este linie continua?

Stimate avocat Ibiza, matale mai pui mana din gand in gand pe cate o carticica? OUG are cateva pagini. Interesant ar fi sa mergi la Selgros sa le ceri actul de proprietate pe acea alee. si eventual sa le faci o poza pe care sa o transmiti la politia rutiera cu reclamatia ca nu respecta OUG 195, la Primaria Capitalei ca nu au grija de drum si la Prefectura Capitalei ca primaria, politia si selgros isi bat joc unii de altii si impreuna de voi bucurestenii si va induc in eroare, de nu mai stiti unde sa depasiti si unde sa accelerati. Cu stima, GIGI-VITEZA de pe partia din Sinaia (loc privat).