avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubire deportati din Bulgaria
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubire deportati din Bulgaria

Buna ziua!
Se mai poate face vreun demers in cazul bunicului meu care a fost deportat din Bulgaria in judetul Calarasi avand in vedere ca dansul este decedat si mama mea impreuna cu fratii vor sa obtina despagubiri ca urmasi?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: m_nitu , utilizator 15:53, 26 Februarie 2011
Chiar nu stie nimeni sa-mi raspunda?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre mosteniri bulgaria paul21 paul21 Am o nelamurire cu privire la drepturile deportatilor din Cadrilater. Bunicul meu a fost deporta din Bulgaria, a decedat dupa 89, ca mostenitori a avut doi ... (vezi toată discuția)
Despagudiri deportati in baragan cori-neli cori-neli Buna ziua Mama si fratele sau impreuna cu parintii, 2 bunici (decedati in Baragan) si o strabunica au fost deportati in Baragan. Mama impreuna cu fratele sau ... (vezi toată discuția)
Datoriile parintilor se mostenesc? Alexandra2323 Alexandra2323 Buna ziua. Mama mea a fost expulzata la varsta de 3 ani din Bulgaria impreuna cu tatal si fratele ei. Cand au ajuns in Romania , tatal ei a fost chemat la ... (vezi toată discuția)