Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Magazin piese
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Magazin piese

lA UN MAGAZIN DE PIESE AUTO,PIESELE SE VAND IN CEA MAI MARE PARTE PRIN PRET NEGOCIAT.Magazinul are casa de marcat si marfa expusa.Am doua gestiuni dar problema este ca intrarea de marfa se face toata in gestiunea de gros iar apoi ce se vinde cu casa de marcat se face prin transfer de marfa din gros in detail ,in final in detail avand sold de marfa zero.E bine?
E in regula,insa aveti mare grija la modul de descarcare a gestiunilor.