Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... urgent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

urgent

mi am dat demisia din 2 decembrie 2010 cu preavizul de 15 zile in perioada 1-15 ian 2011(asa m- a oblicat sefu),iar acum imi vine fostul sef cu un angajament de plata dupa o luna de la incheierea contractului de munca ,contract incheiat cu acordul ambelor parti , de ce asa tarziu ,sa nu mai pot face eu cerere de anulare? ce se poate intampla daca nu l semnez?
angajament de plata pentru ce? semnat de dvs?
am predat gestiunea prin inventar unde am iesit minus ,minus provenit din furturi ,mag neavand nici un sistem de supraveghere si nici paza ,iar eu impreuna cu mai 7 angajate trebuie sa platim suma cu toate ca am prezentat dovezi ca se fura si cred ca marfa este asigurata.
angajamentul nu l- am semnat
vsa, utilizator
Nu semnati niciun angajament de plata ... sa va dea in judecata si sa dovedeasca ca sunteti vinovata de acel prejudiciu.
Daca aveti dovezi ca s-a furat din magazin, atunci pastrati-le sa le prezentati instantei de judecata in cazul unui litigiu.