Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Subiecte barou 2008
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Subiecte barou 2008

Eu cred ca ar fi mai bine pentru noi, cei care dorim sa sustinem examenul de admitere in profesia de avocat sa comparam subiectele intre noi. Eu consider ca ar fi mai util. Voi?
=D> AR FI CHIAR FOARTE UTIL....CA NE-AM AJUTA INTRE NOI SI POATE NE VOR AJUTA SI VETERANII IN PROFESIE....sa ne mai corecteze pe unde gresim sau nu intelegem.=D>
Asa m-am gandit si eu! :D
E foarte buna ideea voastra,stimati colegi!!!=D>
Este cineva din Cluj care sustine examenul de Barou in acest an? Sau daca l-a promovat deja, cu atat mai bine...=D>
Astept bucuroasa,sfaturi in ceea ce privesc studiul individual, sustinerea acestui examen si complexitatea lui.
Multumesc si multa bafta!!!
Ajutati-ma si pe mine:((.Anul acesta dau licenta si vreau sa intru in barou.De unde fac rost de subiecte pentru examen sau din ce trebuie sa invat pentru examen.
Subiectele se publica de fiecare barou. Pentru Bucuresti: [ link extern ]
De invatat inveti tot din cartile pe care le studiezi pentru licenta.
ContSters20980, utilizator