avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Subiecte barou 2008
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Subiecte barou 2008

Eu cred ca ar fi mai bine pentru noi, cei care dorim sa sustinem examenul de admitere in profesia de avocat sa comparam subiectele intre noi. Eu consider ca ar fi mai util. Voi?
Cel mai recent răspuns: ContSters56305 , utilizator 08:03, 1 Iulie 2008
=D> AR FI CHIAR FOARTE UTIL....CA NE-AM AJUTA INTRE NOI SI POATE NE VOR AJUTA SI VETERANII IN PROFESIE....sa ne mai corecteze pe unde gresim sau nu intelegem.=D>
Asa m-am gandit si eu! :D
E foarte buna ideea voastra,stimati colegi!!!=D>
Este cineva din Cluj care sustine examenul de Barou in acest an? Sau daca l-a promovat deja, cu atat mai bine...=D>
Astept bucuroasa,sfaturi in ceea ce privesc studiul individual, sustinerea acestui examen si complexitatea lui.
Multumesc si multa bafta!!!
Ajutati-ma si pe mine:((.Anul acesta dau licenta si vreau sa intru in barou.De unde fac rost de subiecte pentru examen sau din ce trebuie sa invat pentru examen.
Subiectele se publica de fiecare barou. Pentru Bucuresti: [ link extern ]
De invatat inveti tot din cartile pe care le studiezi pentru licenta.
Ultima modificare: Miercuri, 4 Iunie 2008
ContSters20980, utilizator

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2008 avoc_manu avoc_manu Am si eu o intrebare pt voi,dragi colegi.. Este cineva care a sustinut examenul de admitere pt Barou la Cluj sau care intentioneaza sa o faca?Daca da,v-as ... (vezi toată discuția)
Admitere in avocatura 2008 dalela23 dalela23 am dat si anul trecut examen dar am picat#-o din pacate. anul asta vreau sa dau din nou (am dat la baroul tulcea). am vazut la cineva anul trecut niste ... (vezi toată discuția)
Examen noiembrie ContSters21173 ContSters21173 Stie cineva daca examenul de admitere in Baroul Bucuresti este sub forma de grila?:D (vezi toată discuția)