Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Datorii PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Datorii PFA

am un pfa.si am o datorie de 6000 ron din care 3000 sant penalizari care cresc de la o zi la alta .
sant de acord sa le achit esalonat dar cu penalizarile pe care le percep cei da la anaf nu voi reusi niciodata sa scap
Stie cineva o solutie ?
care este procedura prin care anaf poate trece la ex.silita a unei persoanae fizice, avand datorii pe P.F.A. sau in aceste cazuri nu se face diferenta intre P.F.si P.F.A.
In cazul PFA pentru datorii se raspunde si cu patrimoniul personal.
Nu se face diferenta intre PF si PFA, pentru ca nici nu exista. Pentru ca penalitatile sa nu mai creasca trebuie sa platiti integral datoria initiala. Apoi se poate face o esalonare a penalitatilor.