Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Notificare OUG 117
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Notificare OUG 117

Buna,am si eu o intrebare?O firma neplatitoare de tva,fara profit in anul 2010,mai depune notificarea OUG 117 ?aceasta tb depuna pana pe 25 feb
"Notificarea din OUG 117" este de fapt declaratia 392.
Aceasta trebuie depusa si cu 0.
deci si neplatitorii de tva ,fara profit tb sa depuna notif din OUG 117 sau decl 392?
Decl 392 nu are legatura cu profitul, ci cu cifra de afaceri. Se depune de platitori de tva (392A) si neplatitorii de tva (392B) care au avut CA intre 0 si 119000 lei.
Daca va incadrati in aceste limite trebuie sa depuneti declaratia.
mc