avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva deductibil din decembrie 2010
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva deductibil din decembrie 2010

Am o factura datata decembrie 2010, sosita mai tarziu de 25 ianuarie 2011.
Se mai poate trece in jurnalul de cumparari din luna ianuarie 2011, respectiv in decontul de tva ptr. luna ianuarie 2011, bineinteles la rubrica regularizari.

Alte discuții în legătură

Factura primita cu intarziere niko 94 niko 94 Am primit o factura din luna Noiembrie abia acuma, ce ar trebui sa fac, sa o inreg in conta. in Decembrie, dar in Decont unde sa o trec la regularizari rd.25 ... (vezi toată discuția)
Se mai pot face modificari pentru facturi emise si neprimite dupa inchiderea lunara? simona.muresan simona.muresan Buna seara, Ma confrunt cu o problema, am urmatoarea situatie: in luna iulie a acestui an-2012- nu am primit niste facturi de utilitati. Abia in luna ... (vezi toată discuția)
Declaratii pentru achizitii intracomunitare kosamaria kosamaria La data de 7 dec 2010 o firma din Romania platitor de tva a achizitionat marfa din Polonia(in aprilie a mai avut o achizitie tot de la aceasta firma)dar ... (vezi toată discuția)