avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari medicale internationale
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari medicale internationale

Unde as putea gasi sa cumpar o polita de asigurare de sanatate care sa permita tratarea in spitalele civilizate din Europa?
Cel mai recent răspuns: niotin , utilizator 22:47, 26 Februarie 2011
Da...exista societati de asigurare care emit polite medicale si in caz de eveniment permit tratarea in spitalele respectivelor tari
Exista destule societati de asigurare care incheie o astfel de polita, trebuie doar sa le contactati pe rand si sa vedeti care au oferta cea mai buna pentru nevoile dumneavoastra, Nu cred ca ar fi nimerit sa vi se indice una, trebuie sa o cautati si sa o gasiti singur.Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare de viata - accident de munca ContSters202454 ContSters202454 Sunt un angajat roman in Afganistan si beneficiez de o asigurare de viata platita de angajator.In luna decembrie 2010 am suferit un accident de muca prin ... (vezi toată discuția)
Casco fara fransiza wap54 wap54 Va rog frumos sa ma ajutati si sa imi spuneti daca stiti ce firma de asigurari mai face asigurare CASCO cu fransiza zero? Va multumesc! (vezi toată discuția)