Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre REVISAl
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre REVISAl

Ca angajat acum dupa 01.01.2011 ma pot cauta in Registru de evidenta electronic pentru a vedea daca angajatorul chiar mi-a declarat contractul de munca? La Casa de pensii stiu ca daca soliciti stagiul de cotizatie, platesti si astepti mai multe zile si nu stiu daca acum dupa noile modificari ne prezinta chiar maririle de salarii si toate informatiile. La ei ajung acum informatiile din Declaratia 112 care se depune la Finante.
daca stiti denumirea firmei si cod fiscal va puteti adresa ITM (corpul de control) cu solicitarea de a va confirma inregistrarea contractului dumneavoastra in revisal respectiv transmiterea sa la ITM

Alte modalitati de aflare mai pot fi doar cererea listarii de la angajator a inregistrarii in revisal dar nu va da si siguranta transmiterii.