Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri (masura 112)-
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri (masura 112)-

Detin teren,cladire,un numar de aproximativ 100 de capete capre si dorinta de dezvoltare a domeniului de activitate. Care sunt pasii "da capo al fine" pe care trebuie sa-i parcurg pentru accesarea de fonduri europene? Mentionez ca NU as vrea sa apelez la o firma de consultanta! Va rog raspuns la subiect ! Multumesc!
Lucrez la o firma de consultanta in domeniu si vreau sa-ti spun ca fara ajutorul unei astfel de societati, este foarte greu sa depui cu succes un proiect pe fonduri europene. Nici nu-ti poti imagina cate probleme se pot ivi pe parcursul derularii unui astfel de proiect. Oricum succes in initiativa ta, sper sa reusesti.
Linea e inchisa. Lansare e preconizata pe iulie prima sesiunea si in octombrie cele al doilea. Intretimp poti sa te documentez aici: [ link extern ]
Sunt de acord cu consultant de inainte, dar va doresc succes.
Speriati omul degeaba si nu-i spuneti nimic util.

Pentru cine nu doreste sa apeleze la un consultant platit pentru masura 112, exista ANCA (sau ce a mai ramas): [ link extern ] /
Incercati acolo. Nu stiu cat de bine fac treaba, dar stiti cum e... calul de dar nu se cauta la dinti.
@ HF Foarte util situl. A fost suspendat de la Directia Generala Politici Agricole.
Sunt de acord ca firma de consultanta,fiind specializata pe astfel de domeniu ,abordeaza altfel situatia comparativ cu cineva care o ia pe bajbaite. Dar, e lesne de inteles ca aceasta consultanta costa o suma destul de consistenta. Ok, platesc serviciul,dar cat la suta am certitudinea ca solicitarea mea va avea un raspuns favorabil? Va multumesc pentru atentie !