avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri (masura 112)-
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri (masura 112)-

Detin teren,cladire,un numar de aproximativ 100 de capete capre si dorinta de dezvoltare a domeniului de activitate. Care sunt pasii "da capo al fine" pe care trebuie sa-i parcurg pentru accesarea de fonduri europene? Mentionez ca NU as vrea sa apelez la o firma de consultanta! Va rog raspuns la subiect ! Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 08:50, 28 Februarie 2012
Începând cu anul 2011 pentru beneficiarii măsurii 141 care îsi propun să realizeze
investitii prin măsura 121, a fost aprobată o alocarea financiară distinctă din măsura
121 – Modernizarea exploatatiilor agricole. Astfel, solicitantii măsurii 141 care îsi
propun si realizarea de investitii finantate prin măsura 121, trebuie să completeze
Sectiunea A+B din Planului de afaceri, aferent măsurii 141.
Acest plan de afaceri il gasiti aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accesare fonduri europene CALIN74 CALIN74 daca am accesat fonduri europene prin masura 112 mai pot solicita fonduri prin masura 121 sau 141? (vezi toată discuția)
Vreau sa cresc vitei de carne, cum pot fi ajutat de apia costan costan locuesc antro zona rurala si am posibilitatea de a creste un numar de pana la 10 capete, de asemenea mar interesa posibilitatea de a construi un grajd pt. ... (vezi toată discuția)
Infiintare microferma alliens12 alliens12 buna... numele meu este iulian si sunt din botosani..recent am vb cu un prieten si neam hotarat sa incercam sa facem dosar pentru fondusri ... (vezi toată discuția)