Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua. Daca nu achit o amenda pe S.C. , intru in executare silita de catre cei de la OPC. In cat timp vin sa ma execute silit. Amenda are termen de contestatie 15 zile.Va multumesc.
Contestatia suspenda executarea. Dupa expirarea termenului de contestatie poate incepe executarea silita.Termenul in care "vin" ramane la latitudinea organului de executare........mai intai va popresc conturile, mai ales cele din trezorerie, daca aveti iar pentru aceasta nu este necesar sa vina sau sa va anunte inainte.
Pot trece cateva luni pana "vin" ?
din practica recenta:
de la data incheierii pv (ce-l aferent amenzii),pana la data poririi conturilor pentru suma respectiva, s-a scurs o perioada de 4 luni.
aveti in vedere faptul ca instituirea poririi pe conturi se va face fara somatie.
nu cred
sunt prea multe..cateva luni
cred ca va popresc destul de repede contul