avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... La o microintreprindere infiintata acum trebuie:
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

La o microintreprindere infiintata acum trebuie:

Am infiintat o firma si am optat pt impozit 3% pe venit deci inseamna ca e microintreprindere, trebuie:
1. sa am neaparat un angajat ?
2. daca e obligatoriu sa am un angajat in cat timp trebuie sa il angajez? neaparat din prima luna
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 14:27, 1 Martie 2011
obligatoriu un angajat, nu conteaza tipul contractului de munca insa trebuie sa il aveti in primele 60 de zile de la inregistrarea firmei la Reg Com.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajati microintreprindere dedea dedea O microintreprindere care in momentul de fata are 1 angajat si impozitarea pe venit de 3%, in cat timp daca nu mai are nici un angajat se schimba impozitarea. ... (vezi toată discuția)
Poate functiona o societate comerciala fara niciun salariat ? Valentin Geapana Valentin Geapana Buna ziua ! Intrebarea este cea de mai-sus si va multumesc anticipat pentru eventualele reaspunsuri. (vezi toată discuția)
Obligatoriu 1 angajat? puppe_1975 puppe_1975 Buna ziua! Am deschis recent un magazin de haine. Suntem cu sotul proprietari 50-50% si administratori. El vinde momentan in magazin. Este obligatoriu sa fie ... (vezi toată discuția)