Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... La o microintreprindere infiintata acum trebuie:
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

La o microintreprindere infiintata acum trebuie:

Am infiintat o firma si am optat pt impozit 3% pe venit deci inseamna ca e microintreprindere, trebuie:
1. sa am neaparat un angajat ?
2. daca e obligatoriu sa am un angajat in cat timp trebuie sa il angajez? neaparat din prima luna
obligatoriu un angajat, nu conteaza tipul contractului de munca insa trebuie sa il aveti in primele 60 de zile de la inregistrarea firmei la Reg Com.