Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... taxa timbru partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

taxa timbru partaj

buna ziua
trebuie sa platesc taxa timbru partaj calculat la 3% si am inteles ca sau redus aceste taxe . cum procedez ??
Partajul se dezbate la notar sau la instanta de judecata?
Adrian Voican, Avocat
in instanta de judecata .am pe 4 martie
in instanta de judecata
Taxele de timbru nu s-au redus.
Posibilitatea de a recupera taxa de 3% din valoarea bunurilor partajate este de a prezenta instantei un Acord de mediere. Daca nu aveti timp pana pe 4 martie, puteti cere suspendarea pentru mediere.

[EDITAT]
ContSters20980, utilizator
Daca aveti nevoie de un mediator accesati www.cmediere.ro, este adresa consiliului de mediere, unde gasiti tabloul mediatorilor autorizati structurat pe judete