Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cai de atac extraordinare in procesul civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cai de atac extraordinare in procesul civil

prin sentinta judecatoriei mi s-a reconstituit dreptul de proprietate pentru 15 ha teren. la tribunal s-a admis recursul comisiei judetene de fond funciar si scrie admitere recurs modifica in tot sentinta . NU MAI ESTE SI CURTE DE APEL LA FOND FUNCIAR. ACUM CE SA FAC SA ASTEPT SA SE REDACTEZE DECIZIA SI SA MERG LA ARHIVA TRIBUNALULUI . POT SA O CER DE LA ARHIVA TRIBUNALULUI ? SAU NUMAI O CITESC SI CU NUMARUL EI IN CONTINUARE CE CAI DE ATAC POT SA FAC? ADICA LA CE INSTANTA SI IN CE TERMEN? VA MULTUMESC.
caile de atac extraordinare se pot exercita numai pentru motivele strict si limitativ prevazute de lege; va sfatuiesc sa apelati la o consiliere juridica de specialitate.
caile extraordinare de atac sunt doar contestatia in anulare si revizuirea.din ce ati prezentat dvs, singura posibilitate ar fi doar de revizuire.desigur, daca se vor gasi elemente aferente promovarii acestei cai extraordinare de atac.