avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... adrese diferite, plata intretinerii la administratii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

adrese diferite, plata intretinerii la administratii diferite

Eu si sotul meu avem adrese diferite in CI. El plateste intretinerea acolo unde are adresa si eu la fel. E drept ca mai sta cu mine si copiii, dar nu 15 zile consecutiv, mai ales ca pleaca in delegatii prin tara, si am dus la administratia blocului in care locuiesc eu adeverinta care sa ateste ca el plateste intretinerea in alta parte. Daca il trece la intretinere pot sa fac scandal?
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 06:33, 2 Martie 2011
legea spune sa nu stea mai mult de 15 zile consecutiv la domiciliul dvs.
Daca-l trece la intretinere puteti sa contestati.
De facut scandal.....nu-i frumos!
Scuze, am uitat ghilimelele de rigoare la scandal.:D
Contestatia catre cine o trimit, catre administrator, presedinte, etc.
Pot cere sa se afiseze lista cu comitetul asociatiei de proprietari nu?
Momentan, in afara de lista de intretinere nu e afisat nimic, nici orele de liniste, nici cine face parte din comitet, nimic.
athe a scris:

legea spune sa nu stea mai mult de 15 zile consecutiv la domiciliul dvs.
[/quot
.................................................................................................................
Si care ar fi legea asta ? Vreun articol , ceva ?
Si daca stau 15 zile la Ana si 15 la Caiafa, cui platesc intretinere ???
Ultima modificare: Marți, 1 Martie 2011
rain4est, utilizator
Art 17 r) din HG nr 1588/2007 stabileste cota de participare la cheltuielile de intretinere,care trebuie sa fie de cel putin 15 zile /luna conform hotararii adunarii generale

Alte discuții în legătură

Adaugarea unei persoane in vizita la intretinere geobat68 geobat68 Eu locuiesc impreuna cu mama intr-un apartament din bucuresti unde platesc intretzinerea integral.Prietena mea locuieste in alt apartament din alt bloc iar eu ... (vezi toată discuția)
Administratorul mi-a mai adaugat o persoana la intretinere fortat. are voie? ana-cristina ana-cristina Am avut recent o altercatie cu niste vecini care se pare ca sunt prieteni cu presedinta asociatiei de locatari. Neavand cum altfel sa se razbune, vecinii in ... (vezi toată discuția)
Legea 230- referire la cele 15 zile pt. plata cheltuielilor kyk kyk Buna ziua,am si eu o nedumerire in legatura cu cele 15 zile pe care un musafir le sta intr-un imobil.Cf. legii 15 zile intr-o luna, dar daca sta 15 zile ... (vezi toată discuția)