Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... adrese diferite, plata intretinerii la administratii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

adrese diferite, plata intretinerii la administratii diferite

Eu si sotul meu avem adrese diferite in CI. El plateste intretinerea acolo unde are adresa si eu la fel. E drept ca mai sta cu mine si copiii, dar nu 15 zile consecutiv, mai ales ca pleaca in delegatii prin tara, si am dus la administratia blocului in care locuiesc eu adeverinta care sa ateste ca el plateste intretinerea in alta parte. Daca il trece la intretinere pot sa fac scandal?
legea spune sa nu stea mai mult de 15 zile consecutiv la domiciliul dvs.
Daca-l trece la intretinere puteti sa contestati.
De facut scandal.....nu-i frumos!
Scuze, am uitat ghilimelele de rigoare la scandal.:D
Contestatia catre cine o trimit, catre administrator, presedinte, etc.
Pot cere sa se afiseze lista cu comitetul asociatiei de proprietari nu?
Momentan, in afara de lista de intretinere nu e afisat nimic, nici orele de liniste, nici cine face parte din comitet, nimic.
athe a scris:

legea spune sa nu stea mai mult de 15 zile consecutiv la domiciliul dvs.
[/quot
.................................................................................................................
Si care ar fi legea asta ? Vreun articol , ceva ?
Si daca stau 15 zile la Ana si 15 la Caiafa, cui platesc intretinere ???
rain4est, utilizator
Art 17 r) din HG nr 1588/2007 stabileste cota de participare la cheltuielile de intretinere,care trebuie sa fie de cel putin 15 zile /luna conform hotararii adunarii generale