avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta domestica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta domestica

Doresc un model de plangere penala impotriva sotului violent .


Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: baietzika , utilizator 13:38, 2 Martie 2011
Dna.Carmen,primul drum trebuie facut la medico-legal,pentru a avea dovada(certificat medico-legal) acestor violente.
nu exista obligativitatea unui standard. oricum daca mergeti la politie va ajuta ei si va dicteaza exact. intai trebuie identificate aspectele legale, respectiv infractiunile de care se face acesta vinovat. si daca v-a batut aveti nevoi si de un certifcat medico-legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce putem face in acest caz? dianaenache87 dianaenache87 Buan dimineata!Am si eu o problema delicata!!Sotul meu impreuna cu un prieten au fost luati de politia comunitara...La sectia de politie au fost arestati cu ... (vezi toată discuția)
Abuz in familie bebito&bebita bebito&bebita daca am facut o plangere la politie impotriva sotului pentru violenta si apoi obtin si certificat medico-legal , pentru alta violenta , ce se intampla ? (vezi toată discuția)
Intrare cu forta si bataie tig33r tig33r Buna ziua in seara de ajun am fost la niste prieteni acasa,iar in jurul orei 4-5 au venit niste cunostinte in stare de ebrietate care vroiau sa intre in casa ... (vezi toată discuția)