Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta domestica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta domestica

Doresc un model de plangere penala impotriva sotului violent .

Va multumesc .
Dna.Carmen,primul drum trebuie facut la medico-legal,pentru a avea dovada(certificat medico-legal) acestor violente.
nu exista obligativitatea unui standard. oricum daca mergeti la politie va ajuta ei si va dicteaza exact. intai trebuie identificate aspectele legale, respectiv infractiunile de care se face acesta vinovat. si daca v-a batut aveti nevoi si de un certifcat medico-legal.