Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... poate fi angajat cu 4 ore?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

poate fi angajat cu 4 ore?

un pensionar gr III poate fi angajat in baza unui cim cu 4 ore pe zi?
Raspuns pentru: neon butterfly.
Conform art.69,lit c din legea nr.263/2010- noua lege a pensiilor:"In raport cu gradul de reducere a capacitatii de munca,invaliditatea este:c) de gradul III,caracterizata prin pierderea a cel putin jumatate din capacitatea de munca,persoana putand sa presteze o activitate profesionala,corespunzatoare a cel mult jumatate din timpul normal de munca."=D>