Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Actele necesare pentru a beneficia de prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Actele necesare pentru a beneficia de prenatal

Sunt studenta an 3 zi .Ce acte trebuiesc ca sa beneficiez de prenatal.
1. Ca studenta nu beneficiati de concediu de maternitate (pre si postnatal) dar veti putea beneficia de CCC si indemnizatia aferenta.
2. Cititi OUG 111/2010 si Normele de aplicare a ei (HG 52/2011).