avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Actele necesare pentru a beneficia de prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Actele necesare pentru a beneficia de prenatal

Sunt studenta an 3 zi .Ce acte trebuiesc ca sa beneficiez de prenatal.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:52, 11 Martie 2011
1. Ca studenta nu beneficiati de concediu de maternitate (pre si postnatal) dar veti putea beneficia de CCC si indemnizatia aferenta.
2. Cititi OUG 111/2010 si Normele de aplicare a ei (HG 52/2011).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prenatal alina102 alina102 buna ziua ,am si eu o intrebare la dvs sunt insarcinata in 5 luni jumate si sunt angajata incepand cu data de 09 septembrie 2013 iar data aproximativa cand voi ... (vezi toată discuția)
Concediu post natal si indemnizatie crestere copil norachiorean norachiorean Buna ziua Eu sunt sau mai bine zis am fost student doctorand (oct. 2011 - oct. 2014) pentru ca acum sunt in perioada de gratie pentru sustinerea tezei de ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului? TITA MARIANA TITA MARIANA Bună ziua. Intrebarea mea este dacă pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului având în vedere că sunt încadrată la un birou senatorial pe ... (vezi toată discuția)