Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reesalonarea datoriilor catre stat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reesalonarea datoriilor catre stat

buna ziua, am gasit , spre sfarsitul lunii februarie, un articol in care se discuta despre un proiect de ordonanta privind reesalonarea datoriile catre stat.

"Ministerul Finanţelor Publice (MFP) a pregătit un Proiect de ordonanţă care prevede posibilitatea reeşalonării pe o perioadă de maximum cinci ani a obligaţiilor de plată ale firmelor către bugetul general consolidat."

Stiti cumva, a fost publicata aceasta ordonanta? Am probleme cu serverul; de legislatie si nu pot urmari toate modificarile legislative la zi...

Multumesc anticipat
Proiectul de OUG initiat de Ministerul Finantelor nu a fost inca aprobat,el este inca in stadiul de dezbatere publica.
Va multumesc pentru raspuns. Voi astepta, sa vedem daca va fi aprobata, chiar avem nevoie de aceasta ordonanta
lemontee, utilizator
Cu totii o asteptam. Cu placere.
O seara buna,va doresc.