avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reesalonarea datoriilor catre stat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reesalonarea datoriilor catre stat

buna ziua, am gasit , spre sfarsitul lunii februarie, un articol in care se discuta despre un proiect de ordonanta privind reesalonarea datoriile catre stat.

"Ministerul Finanţelor Publice (MFP) a pregătit un Proiect de ordonanţă care prevede posibilitatea reeşalonării pe o perioadă de maximum cinci ani a obligaţiilor de plată ale firmelor către bugetul general consolidat."

Stiti cumva, a fost publicata aceasta ordonanta? Am probleme cu serverul; de legislatie si nu pot urmari toate modificarile legislative la zi...

Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 20:02, 7 Martie 2011
Proiectul de OUG initiat de Ministerul Finantelor nu a fost inca aprobat,el este inca in stadiul de dezbatere publica.
Va multumesc pentru raspuns. Voi astepta, sa vedem daca va fi aprobata, chiar avem nevoie de aceasta ordonanta
Ultima modificare: Luni, 7 Martie 2011
lemontee, utilizator
Cu totii o asteptam. Cu placere.
O seara buna,va doresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Jocuri noroc aparate poker octav00 octav00 buna ziua, ce lege este in vigoare privind jocurile de noroc? vreau sa deschid o sala de jocuri cu aparate tip poker si nu stiu daca este cea din 1998 cu ... (vezi toată discuția)
Angajare in instittutie publica( spital) stelarman stelarman Buna dimineata! Care este legea in vigoare care interzice angajarile in sistemul sanitar?! (vezi toată discuția)
24 ianuarie zi libera gumina gumina Buna ziua, In data de 24 Ianuarie este zi libera? (vezi toată discuția)